logo unia

na opracowanie autonomicznego zasilania pozwalającego na utrzymanie podstawowych funkcji sterowania basenem w przypadku zaniku zasilania sieciowego

Park maszynowy

W naszym zakładzie znajduje się kilkadziesiąt maszyn i urządzeń, z których większa część to maszyny nowe, nie starsze niż 4 lata. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane urządzenia, dzięki którym współpraca z nami to gwarancja otrzymania profesjonalnego produktu.

Linia do składania i spawania zbiorników PEMA

W 2017 roku zakupiliśmy linię do montażu i spawania zbiorników cenionego Fińskiego producenta, firmy PEMA MEK. Umożliwia ona precyzyjne składanie i spawanie zbiorników w zakresie średnic od 1500 mm do 4500 mm, grubości blach od 2 mm do 25 mm (całkowita nośność rolek urządzenia do 25 000 kg) oraz długości maksymalnej do 20 metrów. Urządzenie umożliwia spawanie w technologii plazmy (15) i łuku krytego (121).

Linia do polerowania i szlifowania zbiorników AUTOPULIT TORPEDO 4500

Nasz zakład wyposażony jest w nowoczesny system szlifowania i polerowania zbiorników i dennic hiszpańskiego producenta, firmy Autopulit. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie wyszlifować i wypolerować płaszcz zbiornika i dennice do dowolnego, narzuconego przez klienta standardu wykończenia, z uwzględnieniem standardów farmaceutycznych. Mamy możliwość polerowania na zewnątrz i wewnątrz zbiorników. Graniczne gabaryty obsługiwanych zbiorników są kompatybilne z linią do składania i spawania PEMA.

Urządzenie do spawania wzdłużnego AVP/FRONIUS

W 2017 roku zakupiliśmy urządzenie do precyzyjnego spawania wzdłużnego słoweńskiego producenta, firmy AVP. Maszyna wyposażona jest w źródło FRONIUS umożliwiające spawanie w technologii TIG (141) i plazma (15). Maksymalna długość spawanego elementu to 4 metry.

Urządzenia do zwijania cienkich i grubych blach

Urządzenia zwijające do blach to podstawowe maszyny w każdym zakładzie produkcji zbiorników. Dysponujemy trzema zwijarkami, których cechy sumaryczne umożliwiają zwijanie blach o grubości od 1 mm do 20 mm. Zwijarka do grubych blach umożliwia zwijanie blach do długości 4 metrów, wyposażona jest w sterowanie CNC umożliwiające powtarzalność procesu.

Wycinarka plazmowa ECKERT

Wyposażenie naszego zakładu obejmuje także wycinarkę plazmową wyposażoną w źródło prądu KJELBERG o mocy 280 A, umożliwiające cięcie blachy do grubości 40 mm w przypadku stali kwasoodpornej, ze stołem o wymiarach 2500 mm x 6000 mm do przygotowywania dużych detali.

Wyoblarka do dennic SAHINLER

Dysponujemy wyoblarką do dennic stożkowych i płaskich o średnicy maksymalnej do 4500 mm i grubości blachy do 8 mm.


Gilotyna HNC 4113

Dysponujemy gilotyną CNC o długości cięcia 4 metry i grubości blachy kwasoodpornej do 10 mm.

Pozostałe urządzenia

  • Kilkanaście półautomatów Kemppi, Lorch, Esab,
  • Giętarka trójrolkowa do rur i profili AMOB,
  • Dwa pozycjonery spawalnicze HST Creative,
  • Szereg narzędzi ślusarskich (wiertarka, ukosowarka, przecinarki taśmowe etc.),
  • 5 suwnic KONECRANES o sumarycznym udźwigu 30 TON,
  • Oprogramowanie: SOLIDWORKS, AUTOCAD, Visual Vessel Design.